Dom Seniora przy Lasku raczej nie powstanie

Dodane: 2023-02-22

Wiosną 2022 spore emocje wywołała koncepcja wybudowania na polanie w Lasku Miejskim tzw. Domu Seniora. Po protestach burmistrz Arseniusz Finster wycofał się z niej i zaproponował inwestorowi inną lokalizację. Okazuje się, że nie przypadła do jego gustu.

Był to obszar o pow. ok. 1,2 ha pomiędzy ul. Czereśniową, a siedzibą Spółdzielni Inwalidów, w sąsiedztwie przyszłego terenu rekreacyjno – sportowego dla mieszkańców osiedla Słonecznego. Na poniedziałkowej (20.06) konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim postanowiliśmy zapytać burmistrza, jak postępują przygotowania do uruchomienia inwestycji w tej nowej lokalizacji.

- Nic się nie dzieje w tej sprawie, ponieważ inwestorowi bardziej odpowiadała polana w Lasku Miejskim. Teren alternatywny jest gorzej położony, a grunt na nim musiałby być wymieniony. Posłuchałem mieszkańców, którzy zaprotestowali przeciwko tej inwestycji. Gdybym nie był burmistrzem, a właścicielem części Lasku z polaną, to ta inwestycja już ruszałaby. Ale jest inaczej, więc uległem presji mieszkańców – wyjaśnił portalowi Arseniusz Finster.

Do artykułu jest dołączone video Chojnice TV z 06/2022 z relacji z protestacyjnego spaceru mieszkańców Chojnic na polanę w Lasku Miejskim.

Tagi: