Przychodnia Wiejska szuka lekarzy i dentystów

Dodane: 2023-02-28

Jednym z częstych tematów poruszanych podczas wiejskich zebrań w gminie Chojnice, jak i przez radnych na sesjach gminnego samorządu, jest funkcjonowanie Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice. Jedną z bolączek jest brak lekarzy.

Tymi sygnałami zajął się na niedawnej sesji (24.02.2023) Rady Gminy wójt Zbigniew Szczepański. Zadeklarował, że wkrótce zostanie zorganizowany dowóz próbek od mieszkańców do laboratorium analitycznego z wykorzystaniem sieci ośrodków zdrowia, tak by nie było potrzeby przyjazdu do siedziby Przychodni w Chojnicach. Trudniejszy do rozwiązania jest problem z kadrą lekarską. Wkrótce jeden z pediatrów zmieni miejsce swej pracy, a druga pani pediatra od dawna choruje i nie wiadomo kiedy wróci do przyjmowania małych pacjentów. Radny Drążkowski z Charzyków natomiast sygnalizował potrzebę uruchomienia gabinetu stomatologicznego w tej miejscowości. - W Charzykowach mieszka trochę stomatologów, ale żaden z nich nie jest zainteresowany otwarciem tam swego gabinetu. Chciałbym zauważyć, że w ośrodku w Silnie wyposażenie gabinetu jest własnością pracującego w nim stomatologa – stwierdził wójt Szczepański. Nie widzi on możliwości zakupu za kilkaset tys. zł wyposażenia, ale poważnie rozważa zakup nawet i dwóch mieszkań dla lekarzy, jako służbowe, na czas pracy w wiejskiej przychodni.

- Jak widzicie, nie ma dziś na sesji dyrektora Przychodni, bo musi przyjmować pacjentów. Może warto byłoby z jego udziałem zorganizować wspólne spotkanie Rady Społecznej przy przychodni oraz Komisji Zdrowia w Radzie Gminy, by razem poszukać rozwiązania problemu braku lekarzy? - uważa Zbigniew Szczepański.

Na zdjęciu ze strony Przychodni Wiejskiej ośrodek zdrowia w Charzykowach.

Tagi: