Parlamentarzysta z Chojnic dziękuje GDDKiA za światła na skrzyżowaniu

Dodane: 2023-03-06

Poseł Aleksander Mrówczyński także dziękuje szefostwu GDDKiA w Gdańsku za akceptację wniosku samorządowców i mieszkańców miejscowości położonych w pobliżu skrzyżowania DK 22 z drogami do Krojant i Nowej Cerkwi za instalację sygnalizacji świetlnej.

Podczas piątkowej (3.03) konferencji prasowej poseł Aleksander Mrówczyński także nawiązał do sprawy, którą wspólnie z m.in. wójtem Zbigniewem Szczepańskim i ks. Jarosławem Kaźmierczakiem, proboszczem w Nowej Cerkwi, prowadził, czyli przekonania inwestora prowadzonej właśnie przebudowy DK nr 22 z Chojnic do Czerska, by zaakceptował zainstalowanie na skrzyżowaniu z drogami do Krojant i Nowej Cerkwi sygnalizacji świetlnej. Pisaliśmy już o tym w relacji z konferencji prasowej w Urzędzie Gminy z 2.03.2023.

- Chciałbym bardzo podziękować dyrektorowi gdańskiego oddziału GDDKiA Karolowi Markowskiemu za pozytywne podejście do wspólnej inicjatywy i mieszkańców, i samorządowców, którą także wspierałem. Dziękuję także wszystkim, którzy to również wspierali. Uważam, że dzięki tym zabiegom i decyzji GDDKiA nie jedno ludzkie życie będzie uratowane – stwierdził poseł Aleksander Mrówczyński.

Więcej w naszej relacji video. Na miniaturce video screen z zapisu kamerki samochodowej z 5.03.2023. Jest na nim skrzyżowanie omawiane w artykule.

Tagi: