Park Narodowy zaprasza na wykład o osobliwościach bałtyckiego wybrzeża

Dodane: 2023-03-14

Park Narodowy „Bory Tucholskie” zaprasza na drugi w 2023 wykład z cyklu „Czwartkowe spotkania z przyrodą”. W czwartek 30.03 o 18.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie będzie wykład pt. „Osobliwości polskiego brzegu Bałtyku”.

Poprowadzi go prof. zw. dr hab. Adam Choiński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasz prelegent jest hydrologiem i m.in. wykładał oceanografię, stąd też jego sentyment do morza. Przeszedł plażą od Świnoujścia aż do Helu. Przedstawiając kilkaset przeźroczy będzie się starał ukazać piękno naszych plaż i klifów, oddziaływanie morza na ląd, niebezpieczeństwa czyhające na turystów, zabudowę strefy brzegowej, ujścia rzek, porty, atrakcje turystyczne itp.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 29 marca br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Dla uczestników wykładu przyjeżdżających z Chojnic Park Narodowy „Bory Tucholskie” zapewnia bezpłatny transport. Odjazd z przystanku przy sklepie Kaufland od strony ul. Obrońców Chojnic o godz. 17.15. Planowany powrót ok. godz. 20.30. Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PN BT

Tagi: