Podczas Dnia Ziemi będą wydarzenia w ChCK oraz sprzątanie Lasku Miejskiego

Dodane: 2023-03-24

Doroczny Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Z tej okazji działacze Alarmu dla Klimatu oraz Stowarzyszenia Charzy… organizują wiele interesujących wydarzeń w ChCK. Zapraszają także na akcje sprzątania brzegów Chociny oraz chojnickiego Lasku Miejskiego.

Obchody tego ekologicznego święta będą trwały dwa dni. Rozpoczną się w piątek 21.04 w Chojnickim Centrum Kultury o 10.00. Najpierw dla najmłodszych dzieci z klas 0-3 SP teatr Kulturka z Poznania zaprezentuje przedstawienie ekologiczne. Za przekazanie grantu na sfinansowanie tego występu serdecznie podziękowały burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi, jednemu z patronów obchodów, na konferencji prasowej z 20.03 przedstawicielki organizatorów – Bożena Stępień i Renata Ziętarska. Na g. 11.00 organizatorzy zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych oraz seniorów na ekologiczne prezentacje przygotowane na Dzień Ziemi przez zespoły uczniów z tychże szkół. Od 13.00 będzie wyświetlany film przyrodniczy „Serce dębu”. Jest adresowany do uczniów klas IV-VII SP.

Druga część obchodów, to dwie akcje sprzątania otoczenia w sobotę 22.04. Alarm dla Klimatu, jak co roku, zaprasza na sprzątanie brzegów Chociny. Zbiórka o 10.00 w Chocińskim Młynie. Także o 10.00 rozpocznie się sprzątanie Lasku Miejskiego. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawice.

Tagi: