Chojniczanka otrzymała środki finansowe z Ministerstwa Sportu na rozbudowę Modraka

Dodane: 2023-03-24

Wniosek inwestycyjny Gminy Miejskiej Chojnice oraz klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. o rozbudowę kompleksu sportowo-treningowego BNN Modrak w Chojnicach został rozpatrzony pozytywnie. Na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki ma zostać przyznane 3 mln złotych!

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło „Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, który jest komponentem infrastrukturalnym Programu Wsparcia Mistrzów. Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi. 

– Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

 Cieszymy się, że z tytułu gry Chojniczanki w I lidze, miasto Chojnice zyska wymierne korzyści w postaci znacznego wsparcia finansowego w inwestycję dotyczącą miejsca, gdzie pracujemy nad szkoleniem oraz rozwojem dzieci i młodzieży. Dzięki tym środkom, powstanie dodatkowe boisko, a docelowo w planach jest także rozbudowa zaplecza szkoleniowo-treningowego. Dziękujemy, że nasz projekt został doceniony. To ważny krok w rozwoju Akademii Chojniczanki oraz poprawie warunków treningowych w mieście – komentuje Jarosław Klauzo, Prezes Chojniczanki.

MKS Chojniczanka S.A.

Tagi: