Chojniccy cykliści zapraszają na rowerowe imprezy

Dodane: 2023-04-20

Chojnickie Towarzystwo Miłośników Rowerów „Cyklista” w 2023 będzie uczestnikiem wielu imprez w regionie. Również, jak co roku, będzie je organizować lub być współorganizatorem. Pomaga w tym Miasto Chojnice oraz Powiat Chojnicki.

Informacje o tych wydarzeniach przekazał niedawno wiceprezes Cyklisty Janusz Kaszubowski. Najbliższa impreza, którą realizują z pomocą grantu z Powiatu, to doroczny Rajd Konstytucji zaplanowany oczywiście na 3 maja. Kolejny imprezy wiosenne, to współorganizowany z MBP Odjazdowy Bibliotekarz oraz z Sandrami Brdy Rajd Kosznajderski. Na początku czerwca (4.06) chojniccy cykliści wezmą udział w XXV Wielkim Pomorskim Przejeździe Rowerowym. Po raz pierwszy ten rajd, realizowany jako zjazd gwiaździsty do Trójmiasta, będzie miał etap z Chojnic do Sopotu. Nie są wymagane do niego zapisy, można dołączyć na trasie.

W czasie długiego weekendu majowego członkowie Cyklisty wezmą udział w kilku imprezach. Część pojedzie do Inowrocławia, inni do Berlina, kolejni na czterodniowy rajd do Bornego Sulinowa. W czerwcu (9-11.06) większą grupą wybierają się na Rajd wzdłuż Kanału Elbląskiego. Natomiast w sierpniu (7-13.08) nie pierwszy raz będą współorganizatorem rowerowej pielgrzymki do Częstochowy. W 2023 ChTMR Cyklista dzięki dotacji z UM Chojnice zorganizuje dwa rajdy – w czerwcu i wrześniu.

Bieżące informacje na publicznym i ogólnodostępnym profilu Cyklisty na FB.

Tagi: