Uczniowie SP-5 w Chojnicach jadą na wojewódzki finał turnieju o Puchar Tymbarku

Dodane: 2023-04-26

Uczniowie klas 4-6 reprezentujących Szkołę Podstawową nr 5 w Chojnicach zwyciężyli w powiatowych rozgrywkach piłkarskiego turnieju o Puchar Tymbarku rozgrywanym w Brusach i pojadą do Gdańska na finał wojewódzki.

W mocno obsadzonym turnieju w powiatowym finale U-12 startowało 8 drużyn: z Rytla, Leśna, Czyczków, Brus i Chojnic. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach po 4 zespoły. Uczniowie „piątki” wygrali swoją grupę bez straty punktu i bramki, strzelając przy tym 22 gole. Taka gra zapewniła im awans do finału turnieju, w którym potwierdzili swoje wysokie umiejętności i kunszt piłkarski wygrywając ze Szkołą Podstawową z Rytla 3:1.

To zwycięstwo dało pierwsze miejsce w turnieju powiatowym i awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 15 maja w Gdańsku. Życzymy powodzenia.

Szkołę reprezentowali: Kotowicz Filip 4c, Mrowiński Bruno 4c, Buława Jakub 5a, Tałocha Filip 5a, Pilchowski – Lemańczyk Wojciech 5b, Brunka Antoni 5c, Kruk Paweł 5c, Pestka Franciszek 5c, Stoltmann Aleksander 5c oraz Strzałkowski Igor 6d. Opiekun drużyny: Rafał Żuchowski.

SP5

Tagi: