Licealista z Bergamo autorem wystawy na Rynku `Polska w moich oczach`

Dodane: 2023-04-26

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na Stary Rynek na wystawę fotografii, których autorem jest włoski licealista Dimitri Cassinelli.

Dimitri Cassinelli ma 18 lat i mieszka w Treviolo - małej wiosce w pobliżu Bergamo. W Polsce spędził 2 miesiące w ramach wymiany międzyszkolnej w II LO. Na codzień jest uczniem Instytutu Caterina Caniana - szkoły grafiki i komunikacji, która posiada również wydział poświęcony modzie. Jego pasją jest fotografia oraz podróże. Zdjęcia pokazują miejsca w naszym kraju, które Dimitri zwiedził wraz z goszczącą go rodziną.

- Jestem tutaj w Polsce, ponieważ moja szkoła złożyła wniosek o udział w projekcie Erasmus. Pobyt w Polsce i przygotowanie wystawy moich zdjęć jest jedną z najlepszych rzeczy, które przydarzyły się w moim życiu. Poprzez te fotografie chciałem pokazać piękno Polski z włoskiego punktu widzenia, ale nie tylko piękno - również emocje, które mi się udzieliły, dodatkowo na każdym zdjęciu są one inne. Niektóre fotografie są czarno-białe, ponieważ nie potrzebują koloru, aby pokazać jak piękny był dany moment. - opowiada młody fotograf.

Wystawę można oglądać w gablotach na Starym Rynku do 3 maja.

ChCK

Tagi: