Ul. Igielska czeka na odbiór techniczny

Dodane: 2023-05-08

W piątek 12 maja odbędzie się odbiór techniczny wyremontowanej ul. Igielskiej i Drogi do Igieł. Inwestycja warta 17,6 mln zł otrzymała rządowe dofinansowanie w wysokości 9,8 mln zł. Gmina Chojnice przekazała na nią 2,7 mln zł.

Zmodernizowano odcinek dróg o długości ok. 2 km. Otrzymały nową nawierzchnię bitumiczną. Od ul. Rybackiej do miejskiej oczyszczalni ma 6 m szerokości, do granicy miasta z gminą 5,5 m. Ścieżka pieszo – rowerowa ma szerokość 3,5 m. Przy ul. Igielskiej powstało 59 miejsc parkingowych (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych), a przy Schronisku dla zwierząt wybudowano 8 miejsc parkingowych (jedno dla osoby niepełnosprawnej). Droga do Doliny Śmierci otrzymała nawierzchnię z kostki brukowej typu „eko”, która przepuszcza wody opadowe. Przy ulicy rowerzyści i piesi będą mogli odpocząć na jednym z trzech miejsc rekreacyjnych z ławkami, koszami na śmieci i stojakami na rowery. Całość ulicy otrzymała odwodnienie, powstały dwa zbiorniki retencyjne na deszczówkę.

- Niestety, kilka dni temu na ul. Igielskiej na przejeździe rowerowym z ul. Żeglarską doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Zdaje się, że młoda kobieta kierująca autem została oślepiona przez słońce i nie zauważyła rowerzysty. Otrzymaliśmy wniosek mieszkańców, by w tym miejscu powstał na ul. Igielskiej próg spowalniający dla aut. To miejsce ma prawidłowe oznakowanie poziome i pionowe i bardzo dobrą widoczność. Nie wykluczam montażu progów, ale zobaczymy jaka będzie opinia Policji, której przedstawiciel też będzie na jej odbiorze – przekazał na dzisiejszej (8.05) konferencji prasowej w UM burmistrz Arseniusz Finster.

Więcej zdjęć z ul. Igielskiej na FB Chojnice TV.

Tagi: