Ponownie pobiegną charytatywnie dla Poli

Dodane: 2023-05-09

W niedzielę 18 czerwca odbędzie się kolejna edycja charytatywnego biegu dla Poli, która jest chora na nieuleczalną chorobę genetyczną – Zespół Retta. Tego dnia będą także gry, zabawy i występy na terenie Fosy Miejskiej oraz przy Starym Spichlerzu.

Pola ma 6 lat i środki finansowe zebrane podczas tego charytatywnego wydarzenia będą przeznaczone przede wszystkim na jej rehabilitację, ale część trafi także na leczenie dwóch dziewczynek chorych na zespół Downa oraz dla Fundacji zajmującej się badaniami nad znalezieniem leku na chorobę Poli. Biegi zostanę przeprowadzone na czterech trasach. Meta każdej z nich będzie przy Bramie Człuchowskiej. Start do najdłuższego (ma 10 km) biegu będzie przy wjeździe do Charzyków. Pozostałe (1,8 km rodzinnie i indywidualnie oraz 5 km) będą przeprowadzone w centrum Chojnic.

W skład pakietu startowego dla biegaczy wchodzi koszulka, ciepły posiłek i napój. W Fosie Miejskiej przewidziane są występy artystyczne, pokazy tańca oraz występ zespołu Queens Champions z coverami słynnego zespołu Queen. W trakcie trwania eventu odbędzie się kwesta do puszek. Każda złotówka zebrana podczas kwesty trafi na subkonto Poli w Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Z niego są opłacane wyłącznie wydatki związane z rehabilitacją i leczeniem Poli. Natomiast na terenie parkingu przy Starym Spichlerzu będą atrakcje dla najmłodszych – ogromne dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balony wypełnione helem. Na parkingu będzie się również strefa gastronomiczna z grillem, kawą oraz ciastem. Za datek w wysokości 20 zł będzie otrzymywać się cegiełki, które będzie można wymienić na vouchery ofiarowane przez chojnickich przedsiębiorców.

Więcej w relacji video z konferencji prasowej w UM Chojnice z 8.05.2023 oraz na stronie Biegu dla Poli.

Tagi: