Jakub Kornhauser napisze o urokach Kaszubskiej Marszruty

Dodane: 2023-05-16

Jakub Kornhauser, pisarz, miłośnik roweru, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, a prywatnie brat Agaty Kornhauser – Duda, będzie autorem publikacji o najciekawszych miejscach leżących na trasie Kaszubskiej Marszruty.

Środki finansowe na realizację dzieła o tytule „Skarby powiatu chojnickiego” władze powiatowe pozyskały z unijnego programu dotyczącego rozwoju obszarów wiejskich. Wydawnictwo ukaże się w nakładzie 500 egzemplarzy. Znajdą się w nim opisy najciekawszych miejsc, które leżą przy trasie szlaku rowerowego pn. Kaszubska Marszruta. Pisarzowi – cykliście w realizacji projektu będzie pomagać młodzież z II LO w Chojnicach. W marcu 2017 Jakub Kornhauser prowadził w tej szkole lekcję języka polskiego (na zdjęciu) w ramach cyklu Chojnicka Wiosna Literacka. Trochę spóźnił się na nią, bo … miał do pokonania 50 km rowerem na trasie Chojnice – Swornegacie – Brusy – Chojnice.

- Wartość projektu, to 44 tys. zł. Dotacja dla nas na realizację jego, to ok. 39 tys. zł. Cieszymy się, że będzie to realizował Jakub Kornhauser, pisarz, poeta i eseista, który także jest zapalonym cyklistą – przekazał starosta Marek Szczepański.

Tagi: