Po 4 latach przerwy wrócił Festiwal Integracyjny

Dodane: 2023-05-18

W środę 17 maja odbył się w Chojnickim Centrum Kultury XVII Integracyjny Festiwal "Święto Muzyki 2023" organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach „Razem”.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały na nim dzieci i młodzież z 11 placówek kształcenia specjalnego z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Wcześniej jednak na scenie wystąpili nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach, którzy wykonali utwór „Piosenka jest dobra na wszystko” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Formalnego otwarcia Festiwalu i powitania uczestników dokonała prezes stowarzyszenia „Razem” Dorota Narloch, która podziękowała Powiatowi Chojnickiemu za wsparcie finansowe; dyrekcji i nauczycielom ZSS w Chojnicach za pomoc w organizacji; stowarzyszeniom pomagającym osobom z upośledzeniem umysłowym oraz na rzecz rodzinnych domów dziecka, także wolontariuszom z Zespołu Szkół, za pomoc w przygotowaniu Festiwalu. Nie zabrakło podziękowań dla gospodarzy Festiwalu, czyli pracowników Chojnickiego Centrum Kultury.

Całość Festiwalu, jak przy każdej edycji, licząc od pierwszej z 2004 roku, z humorem i polotem, poprowadził nauczyciel muzyki z ZSS Chojnice Tomasz Klamann.

Więcej w relacji video, która obejmuje zapis otwarcia imprezy i występy kilku pierwszych wykonawców. Fotogaleria jest na FB Chojnice TV.

Tagi: