Linia nr 8 nie będzie jeździć ul. Mickiewicza

Dodane: 2023-05-25

Od 29 maja br. (poniedziałek) obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy dla linii nr 8 chojnickiego MZK w kierunku Galeria Brama Pomorza. Najważniejsze zmiany, to zmiana trasy - brak przejazdu przez ulicę Mickiewicza w kierunku Galerii "BP".

Nowa trasa będzie wiodła przez ulicę Zieloną. Zmiana jest na wniosek MZK Chojnice z uwagi na brak poprawy skrętu w Plac Jagielloński. Następuje wydłużenie kursu o odcinek Topole PSSE - Wojska Polskiego o godz. 16:50 z przystanku Topole PSSE. Zmiana jest na wniosek firmy Polcom Modular i Grupy Progres. Jest także zmiana godziny odjazdu z przystanku Wojska Polskiego w kierunku Galerii "BP" z godz. 18:15 na 18:25. Zmiana jest na wniosek Gminy Chojnice. Nowe rozkłady jazdy dostępne będą na stronie internetowej MZK Chojnice i na przystankach od soboty 27 maja.
Kolejna zmiana rozkładu jazdy dla linii nr 8 planowana jest od 24 czerwca (sobota). Wówczas na wniosek firmy Polcom Modular i Grupy Progres dodany zostanie kurs o godz. 5:18 z przystanku Lichnowska Rondo w kierunku Topole PSSE, powrót o godz. 14:40.

MZK Chojnice

Tagi: