Na sesji RM o teście MZK na ul. Wyszyńskiego i braku przystanku na Mickiewicza

Dodane: 2023-05-31

Burmistrz Arseniusz Finster na niedawnej sesji RM (29.05) odniósł się do decyzji MZK ws. ominięcia ul. Mickiewicza przez linię nr 8 i teście mijania się autobusów na ul. Wyszyńskiego.

Jak już pisaliśmy, „przedrukowując” komunikat MZK, autobusy linii nr 8 już nie skręcają z ul. Szerokiej w pl. Jagielloński, by potem zatrzymać się na przystanku przy ul. Mickiewicza, lecz w tym kierunku jadą ul. Zieloną omijając właśnie ten przystanek. Powodem jest za mały promień skrętu i przypadki uszkodzenia opony przy najechaniu na krawężnik. - Rozmawialiśmy już o tym problemie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, gdyż ul. Szeroka jest wojewódzka. Ratusz złożył wniosek do ZDW, by został w tym miejscu obniżony krawężnik. Jestem przekonany, że za kilka miesięcy autobusy linii nr 8 wrócą na ul. Mickiewicza – poinformował radnych na poniedziałkowej sesji burmistrz Arseniusz Finster.

Podaliśmy także niedawno informację z FB chojnickiego MZK o teście mijania się dwóch autobusów na przebudowywanej ul. Wyszyńskiego. Także do tego odniósł się burmistrz: - Chciałbym uspokoić ws. ul. Wyszyńskiego. Jeżeli ktoś celebruje test autobusów, albo uważa, że jest za wąska, to zapraszam na ul. Batorego czy Reymonta, które także mają po 6 m. Jest na nich wszystko w porządku. W tym teście nam bardziej chodziło o drzewa, które rosną po prawej stronie oraz na usytuowane tam znaki drogowe. Jak wszystko na tej ulicy będzie gotowe, to ponownie zrobimy test.

Screen z Google Street View z 06/2018 przedstawia problematyczne miejsce przy pl. Jagiellońskim.

Tagi: