Gminni radni interpelują na sesji, wójt na sesji odpowiada

Dodane: 2023-05-31

Na sesjach RG Chojnice radni mogą, na jej początku, także ustnie składać interpelacje i zapytania, a wójt Zbigniew Szczepański z reguły wyczerpująco niezwłocznie na nie odpowiada, nim zreferuje swoje działania w okresie międzysesyjnym. Na ostatniej sesji RG z 26.05.2023 najwięcej spraw dotyczyło tematów drogowych.

Przejrzeliśmy zapis transmisji obrad, która jest dostępna od razu po zakończeniu obrad, na razie w wersji bez napisów. Najwięcej, jak najczęściej bywa nie tylko na sesjach Rady Gminy Chojnice, było wniosków i uwag nt. stanu dróg, ale wnioskowano i pytano i w innych sprawach. Roberta Piesika z Kłodawy interesowało zaawansowanie prac przy budowie w okolicznych miejscowościach sieci światłowodowej (Nie wiem, ale wyślemy do pana pisemną informację; poza tym sieć PLAY zamierza wzmocnić sygnał z nadajnika w Kłodawie, by w Klosnowie poprawił się zasięg – odpowiedział wójt); Tadeusz Wirkus z Nowej Cerkwi prosił o przesunięcie z 23.00 na 24.00 godziny wyłączania lamp ulicznych (Taki wyjątek robimy tylko dla miejscowości letniskowych; mieszkańcy Nowej Cerkwi mogą uruchomić funkcję „latarka” w smartfonie, mogę też ufundować im 10 latarek). Jarosław Kurek m.in. podniósł sprawę funkcjonowania przyszkolnego parkingu w Charzykowach: - Korzystają z niego nie tylko rodzice dowożący dzieci do szkoły, ale i chojniczanie przyjeżdżający na imprezy w Charzykowach. Niestety, po imprezie muszą jechać do centrum Charzyków przez rondo i ul. Długą, gdyż ul. Szkolna od zjazdu z drogi powiatowej (na screenie z Google Street View) do parkingu jest jednokierunkowa. Przydałoby się to zmienić.

Podobne zdanie ma także wójt Zbigniew Szczepański: - Jest pomysł, by była możliwość skrętu w prawo ze Szkolnej w stronę ronda Róży Wiatrów i potem na nim zawrócenia w stronę Chojnic. Będzie w tej sprawie w UG spotkanie z udziałem m.in. przedstawicieli Starostwa Powiatowego – odpowiedział radnemu z Chojniczek.

Tagi: