Święto Powiatu z lokalnymi artystami i Kamilem Bednarkiem

Dodane: 2023-06-07

Święto Powiatu Chojnickiego ponownie odbędzie się w parku 1000-lecia opodal Górki Piaskowej. Impreza, zaplanowana na sobotę 22 lipca, jest jednym z elementów obchodów rozpoczynających się w 2023 25-lecia przywrócenia samorządu powiatowego.

Założenia programu Święta Powiatu przedstawił na dzisiejszej (7.06) konferencji prasowej w Technikum nr 2 Starosta Chojnicki Marek Szczepański. Kolejny raz odbędą się w chojnickim parku 1000-lecia. Nowością będzie prezentacja wszelkich powiatowych instytucji i służb, które współpracują z Powiatem Chojnickim, jak m.in. CE-W, Muzeum, PUP, Szpital czy JW z Nieżychowic. Odbędą się potyczki samorządowe reprezentacji poszczególnych gmin tworzących powiat chojnicki. W trakcie imprezy zostanie rozstrzygnięty powiatowy konkurs na najpiękniejszą posesję. Będzie też działo się na scenie. Nim o 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru, czyli Kamil Bednarek, pojawią się na niej lokalni artyści i zespoły oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Po zakończeniu koncertu, czyli około 21.00, najprawdopodobniej odbędzie się dyskoteka pod chmurką poprowadzona przez DJ-a. Program lipcowego święta nie jest jeszcze zamknięty i niewykluczone, że dojdą niego kolejne punkty.

W artykule jest relacja video z koncertu zespołu Kombi ze Sławomirem Łosowskim, który był gwiazdą Święta Powiatu w 2018. Wówczas ta impreza po raz pierwszy odbyła się w parku 1000-lecia.

Tagi: