Wkrótce w Fosie III Pomorski Dzień Aktywnego Seniora

Dodane: 2023-06-09

W sobotę 17 czerwca ponownie w Chojnicach odbędzie się wojewódzkie święto seniorów. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Mniejszej, zakończy koncertem piosenek z lat międzywojennych.

Msza św. w intencji seniorów będzie od godziny 12.00 w Bazylice Mniejszej. Stamtąd seniorzy, którzy zjadą do Chojnic z terenu całego województwa pomorskiego, przejdą do Fosy Miejskiej. Tam o g. 13.15 ma nastąpić powitanie gości. Po występie Grzegorza Niemczyka, mieszkańca powiatu chojnickiego (od 13.35), rozpocznie się przegląd (od 13.45) dorobku artystycznego Gminnych Rad Seniorów Województwa Pomorskiego. Po nim (od 16.30 do 18.00) zaplanowano koncert piosenki popularnej pt. „Lata 20-ste, Lata 30-ste” w wykonaniu artystów z Teatru Otwartego w Gdańsku.

Wydawanie posiłków w strefie gastronomicznej ma rozpocząć się o 13.30. - Nauczeni ubiegłorocznym doświadczeniem, będzie teraz więcej stoisk w niej. Czuwałem osobiście nad tym tematem. Jeśli znowu będzie coś nie tak, to w br. wszystkie ewentualne cięgi zbieram ja – zadeklarował na niedawnej konferencji prasowej starosta Marek Szczepański.

Na zdjęciu kolejki w strefie gastronomicznej podczas edycji 2022 Wojewódzkiego Dnia Seniora.

Tagi: