W Ciechocinie pompowano wodę ze stawu sołeckiego w parku

Dodane: 2023-06-14

Sołtys Ciechocina Helena Jessa zgłosiła podczas wczorajszej (13.06) narady w OW Rejs w Charzykowach, że użytkownicy działek w tej wsi pompują wodę ze stawu należącego do Gminy Chojnice. Wójt Zbigniew Szczepański zadeklarował, że niezwłocznie wyda zakaz w tej sprawie.

Przed dwoma laty w ramach gminnej inwestycji w Ciechocinie powstał minipark, w którego centrum znalazł się zrekultywowany staw. Zdjęcie w artykule pochodzi z uroczystości oddania parku ze stawem do użytku. Okazuje się, że z powodu trwającej suszy mieszkańcy Ciechocina pobierają z niego wodę do podlewania ogródków, korzystając z pomp.

- Panie Wójcie, nasi mieszkańcy są oburzeni taką praktyką, bo staw przez to nam szybciej wysycha. Proszę w tej sprawie wydać oficjalny zakaz – oświadczyła sołtys Ciechocina.

Wójt Zbigniew Szczepański także był takim postępowaniem oburzony: - Pani sołtys zgłosiła bardzo ważny temat. Mamy suszę hydrologiczną niespotykaną od lat. Niestety, na wielu polach już zasychają uprawy. Nie ma mowy, byśmy zgadzali się na pompowanie wody z wiejskich stawów do podlewania ogródków. Niezwłocznie przygotujemy stosowne zarządzenie z zakazem – odpowiedział włodarz gminy.

fot. stawu UG Chojnice.

Tagi: