Trwa konkurs na nowego dyrektora Muzeum

Dodane: 2023-06-14

W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu zatwierdził kolejnych kandydatów do komisji konkursowej, która ma za zadanie wyłonić następcę Barbary Zagórskiej na stanowisku dyrektora Muzeum Historyczno – Regionalnego. Odchodzi ona na emeryturę z dniem 1 sierpnia 2023.

Wszystkie uprawnione podmioty już wyznaczyły swych przedstawicieli do pracy w komisji konkursowej. Odbyła ona już swe pierwsze posiedzenie, na którym ukonstytuowała się i wyłoniła przewodniczącego. Kandydaci i kandydatki swe oferty mogą składać w Starostwie Powiatowym do 19 czerwca. Następnie do ich przejrzenia oraz rozmów kwalifikacyjnych przejdzie Komisja Konkursowa. Przewidywany termin zakończenia postępowania konkursowego, to 20 lipiec 2023.

Informacje o konkursie przekazał na niedawnej konferencji prasowej w Technikum nr 2 starosta Marek Szczepański.

Przy okazji zapytano jego o to, czy widzi możliwości powiększenia bazy lokalowej, by w końcu Galeria Sztuki Współczesnej miała swoją stałą siedzibę. - Powiat na dziś nie ma środków na jej powiększenie. Może będą na to środki z KPO lub z kolejnej perspektywy unijnej? Czas pokaże. Na dziś przeszłość przegrywa z przyszłością, bo ważniejsze są np. inwestycje drogowe czy nowa sala gimnastyczna dla szkoły przy ul. Angowickiej. Nawet gdybyśmy pozyskali zewnętrzne środki na zakup lub budowę obiektu dla Muzeum, to potem będzie dylemat skąd wziąć pieniądze na jego utrzymanie i na wynagrodzenia – odpowiedział starosta Marek Szczepański.

Może nowy/nowa dyrektor będzie potrafił/ła odpowiedzieć na te pytania?

Tagi: