Ul. Gryfa Pomorskiego i okoliczne będą gotowe za ok. 5 lat

Dodane: 2023-06-14

Niedawno odbyło się spotkanie konsultacyjne miejskich urzędników z aktualnymi i przyszłymi mieszkańcami ulicy Gryfa Pomorskiego i przyległych. Rozmawiano na temat budowy ulic w tej części Osiedla Kolejarz.

Odbyło się w salce parafii pw. MBFatimskiej (na zdjęciu z zebrania pod koniec 04/2023), gdzie ostatnio przeprowadzano spotkania osiedlowe z miejscowym samorządem. Ratusz, jak poinformował na konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński, wysłał 90 zaproszeń do właścicieli działek już zabudowanych (ok. 40% całości) i jeszcze nie. Skorzystało z zaproszenia 40 osób. Mieszkańcy zdecydowali, że nie chcą u siebie tymczasowej nawierzchni z płyt betonowych, wolę poczekać kilka lat na kompleksowe wykonanie ulic.

- Miasto zadeklarowało, że w projekcie budżetu na 2024 znajdzie się kwota 200-300 tys. zł potrzebna na realizację projektu dokumentacji na tę drogową inwestycję. Od wyłonienia jej wykonawcy do oddania przez niego projektu może upłynąć i 16 miesięcy. Przewidujemy tak długi czas, gdyż jest konieczne przeprowadzenie wielu uzgodnień także z mieszkańcami. Potem za ok. 2 – 3 lata najprawdopodobniej miasto przystąpi do budowy ulic – przekazał wiceburmistrz.

Dwie z nich – Sybiraków i Gryfa Pomorskiego – będą w standardzie „jezdnia + chodniki”. Pozostałe jako pieszojezdnie z ograniczeniem prędkości do 30 km na godzinę.

Tagi: