Do piątku 23.06 UM czeka na zgłoszenia do dyskusji o Raporcie za 2022

Dodane: 2023-06-19

W piątek 23 czerwca o godzinie 15.00 mija termin zgłaszania chęci wzięcia udziału w debacie nad Raportem o Stanie Miasta za 2022. Deklaracje muszą mieć minimum 50 podpisów mieszkańców, którzy popierają danego odważnego do zabrania głosu na sesji absolutoryjnej z 26.06.2023.

Na dzisiejszej (19.06) konferencji prasowej w chojnickim ratuszu zapytaliśmy wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego o to, czy wpłynęły do UM zapytania ws. zawartości dokumentu o 118 stronach, czyli Raportu za 2022.

- Nie mamy żadnych zapytań ani zgłoszeń do debaty. Chciałbym też wyjaśnić chwilowy brak dostępu do naszego Biuletynu Informacji Publicznych, na którym jest Raport. Miał on w niedzielę 18.06 awarię. Dowiedziałem się o niej ok. 18.00 i niezwłocznie zawiadomiliśmy o niej firmę, która na zlecenie UM ją obsługuje. Ok. 0.30 dowiedziałem się, że awaria została usunięta. Problem dotyczył tzw. hostingu na serwerze – wyjaśnił wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Zadeklarował także, że ponownie pojawi się w tzw. strumieniu newsów w dziale Aktualności na stronie UM Chojnice informacja o samym Raporcie i możliwości wzięcia udziału w debacie nad nim. Dopytywany był także na konferencji prasowej o to, czy jest w BIP dział z treścią zapytań od mieszkańców (aktualnie nie ma, nie jest wymagany prawem). Autor tego pytania chciałby ponadto, aby wyszukiwarka na BIP UM Chojnice miała lepszą funkcjonalność. Za wzór podał BIP Starostwa Powiatowego.

Informacja na stronie UM Chojnice o możliwości wzięcia udziału w debacie nad Raportem. Jest w niej link do Raportu.

Tagi: