Kino plenerowe w Fosie Miejskiej w sobotę 15.07

Dodane: 2023-07-10

Stowarzyszenie "Podaj rękę - Razem Możemy Więcej" zaprasza w sobotę 15 lipca o godz. 21:30 do Fosy Miejskiej na charytatywny pokaz filmu "Zupa nic".

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Wstęp: cegiełka o wadze 30 zł (nie wydajemy reszty - całość trafia do puszek) do nabycia przed samym seansem u wolontariuszy Stowarzyszenia. Kinowa strefa gastro: dowolny wrzut do puszki. W trakcie seansu odbędzie się dodatkowa zbiórka do puszek przy strefie gastro, aby wspomóc leczenie i rehabilitację Liwii Kolińskiej oraz Oliwii Stanka.

ChCK

Tagi: