Burmistrz zreferował przebieg konsultacji ws. łącznicy

Dodane: 2023-07-18

Burmistrz Arseniusz Finster przedstawił na dzisiejszej (18.07) konferencji prasowej przebieg konsultacji ws. koncepcji przebiegu łącznicy Kościerska – Gdańska. Ratusz otrzymał do piątku 14.07 28 uwag w tej sprawie.

Burmistrz podzielił je na dwie grupy – merytoryczne i niemerytoryczne. Te drugie mówiły m.in. o innych inwestycjach miejskich, które właśnie trwają. W pierwszej grupie przeważały te, które wnioskowały o zachowanie terenu rekreacyjnego w dotychczasowym układzie. Były także takie, których autorzy uważali, że jest zagrożony w tym rejonie miasta ruch pieszy. - Nie mieli oni racji, gdyż przejścia dla pieszych byłyby przy rondzie na ul. Książąt Pomorskich. Poza tym dzięki temu rondu i łącznicy biegnącej od niego prosto do ul. Kościerskiej mieliby mieszkańcy os. 700-lecia bliżej w stronę tej wylotowej ulicy – stwierdził Arseniusz Finster.

W trakcie konsultacji burmistrz spotkał się w ratuszu z autorami plakatów, które były rozwieszone w kilku blokach przy ul. Książąt Pomorskich, oraz autorem profilu o tematyce strażackiej na FB pt. Chojnice 998; którzy tamże wyrażali swe komentarze ws. koncepcji łącznicy. Wyjaśnił na nich tym mieszkańcom, że ratusz zamierza przenieść boisko na teren rekreacyjny. Zapewnił, że planuje zorganizować w ChCK otwarte spotkanie z mieszkańcami, by szczegółowo wyjaśnić założenia koncepcji.

Ostatecznie, jak już wcześniej pisaliśmy, burmistrz Arseniusz Finster zdecydował o wycofaniu się z przedstawianej koncepcji i zleceniu realizacji nowego wariantu przebiegu łącznicy, która – jak wyjaśnia w liście wysłanym do nadawców uwagpobiegnie prostopadle do ul. Czerskiej za terenem przemysłowym i dalej w stronę ul. Gdańskiej. Pierwsza wersja przebiegała po gruntach miejskich, nowa po gruntach IHAR-u, które będzie trzeba wykupić – poinformował burmistrz dziennikarzy na konferencji prasowej. Po przygotowaniu nowej wersji koncepcji będą ponownie ogłoszone konsultacje.

Więcej w relacji video z konferencji prasowej.

Tagi: