Koncert `Młodzi śpiewają Maanam` w Fosie 28 lipca

Dodane: 2023-07-27

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w piątek 28 lipca na g. 20.00 do Fosy Miejskiej na koncert, w którym młodzi muzycy z naszego regionu zagrają największe przeboje zespołu Maanam.

Koncert "Młodzi śpiewają Maanam" to kolejna edycja projektu "Młodzi śpiewają...", którego inicjatorką jest chojniczanka Weronika Kowalska. Wydarzenie jest organizowane z okazji 5. rocznicy śmierci wokalistki zespołu Kory Jackowskiej. Na chojnickiej scenie zaprezentuje się zespół złożony z młodych artystów z Chojnic i okolic. Skład zespołu został dobrany specjalnie na ten koncert. Zaprezentują się: Weronika Kowalska (wokal), Zofia Kosobucka (chórek), Maria Cyborowska (chórek), Janusz Łangowski (gitara elektryczna), Mateusz Stachurski (gitara elektryczna), Bartek Werachowski (gitara basowa), Bartek Nowak (perkusja).

Będzie można usłyszeć takie hity, jak m.in. Cykady na cykladach, Szare miraże, Lipstick on the Glass, Po prostu bądź i wiele innych przebojów tego legendarnego zespołu.

Projekt częściowo zrealizowany w ramach „Stypendium Miasta Chojnice dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami”.

Podczas koncertu będzie można wspomóc chorą na raka chojniczankę Oliwię Galikowską.

ChCK

Tagi: