XIV Ekojarmark w Charzykowach był z wodą w roli głównej

Dodane: 2023-07-29

Kolejna edycja Jarmarku Ekoturystycznego w Charzykowach odbyła się w tym roku nie tylko na terenach przy amfiteatrze, ale także w pobliżu plaży. Tematem wiodącym jest „Woda – temat rzeka”.

Jak zwykle znalazły się na nim stragany, gdzie można było zakupić takie artykuły spożywcze, miody, serki góralskie i zwykłe sery, pieczywo czy wypić kawę, której nie piły dinozaury i wyginęły! Jak co roku nie brakowało stoisk parków krajobrazowych i nadleśnictw. Po raz pierwszy, w związku z głównym hasłem Jarmarku, było stoisko Wód Polskich. W centrum terenu pomiędzy promenadą, a amfiteatrem, stanął wielki namiot, w którym odbywały się gry i zabawy teatrzyku dla dzieci. Oczywiście nie zabrakło stoisk z rękodziełem, obrazami czy rzeźbami, które były także na terenie pomiędzy komisariatem, a plażą.

Tam właśnie spotkaliśmy inicjatorkę jarmarków Bożenę Stępień ze Stowarzyszenia „Charzy...”. - Cieszę się, że i pogoda, i frekwencja dopisała. Jest wielu wystawców oraz uczestników Jarmarku. Wielu z nich zainteresowała gra terenowa. Jej główną nagrodą jest piękny rower – przekazała nam.

Oprócz Stowarzyszenia Charzy.., Ekojarmark zorganizował Gminny Ośrodek Kultury, Zaborski Park Krajobrazowy oraz Promocja Regionu Chojnickiego.

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: