Zaprezentowali w chojnickim parku czworonożnych pupilów

Dodane: 2023-07-30

Kaszubska wystawa psów rasowych od lat jest jedną z większych w Polsce i jedną z najstarszych. W niedzielę 30 lipca można było się przekonać, jaką cieszy się frekwencją. Podobnie jak w roku ubiegłym miejscem wystawy był Park Tysiąclecia.

Dla każdego opiekuna tych czworonogów była to okazja do zdobycia kolejnych trofeów, medali, tytułów mistrzowskich. Wielu hodowców przyjeżdża tu od lat. Chojnicka wystawa cieszy się niezmiennie dużym uznaniem. Sędziowie oceniali też najlepsze okazy psów ras polskich, osobną kategorią jest też najlepszy pies oddziału chojnickiego Polskiego Związku Kynologicznego.

Tak, jak na innych renomowanych wystawach, oceniano psy w klasach: baby, szczeniąt, młodzieży, pośredniej, otwartej, użytkowej, championów oraz weteranów. Jak zawsze swoje stoiska miały firmy oferujące dosłownie wszystko, co jest potrzebne do hodowli, jak i należytego utrzymania psów w domu.

W niedzielę lipcową przy słonecznej i ciepłej pogodzie wielu chojniczan skorzystało z okazji zajrzenia do parku. Przy okazji, zapewne nie tylko mieszkańcy miasta, korzystali z atrakcji w nim umieszczonych.

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: