Zdewastowali obraz przed wejściem do kościoła pw. MBKP w Chojnicach

Dodane: 2023-08-01

Wczoraj (31.07) przed wieczorną Mszą świętą dwóch młodych chłopaków zniszczyło przed wejściem do kościoła w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach przedstawienie Ostatniej Wieczerzy.

Została wycięta twarz jednego z Apostołów. Poinformował o tym na swoim profilu na stronie portalu społecznościowego ks. proboszcz Janusz Chyła. Zapowiedział, że wkrótce o tej sprawie zostanie powiadomiona policja, której zostanie przekazane nagranie z monitoringu.

Kilka komentarzy Internautów pod tym postem: „Wycinając twarz, wycięli na swoim sumieniu ranę, którą może tylko zabliźnić rachunek sumienia. Jeszcze zostaje zadośćuczynienie, ale jak oddać twarz, chociażby na makiecie? Dedukuję, łobuz czy prowokacja?”; „Może chcieli sobie zrobić selfi. Dobry pomysł na przyszłość np. wszyscy możemy być apostołami. Przemieńmy zło w dobro.”; „Niestety, ta nasza mlodzież to jednak "kwiaty", ale bez słońca! No tak jak mówi przysłowie: "małe dzieci - ból głowy, duże dzieci - ból serca". Szkoda, że wciąż "młodzieży nie możemy nauczyc miłości do Boga i ludzi, niestety trzeba im ją pokazać samemu" (por. Św. Bazyli Wielki). Pozdrawiam serdecznie. Tak mi przykro!”.

fot. FB ks. Janusza Chyły.

Tagi: