W Fosie śpiewały solistki, chór i … publiczność

Dodane: 2023-08-21

Niedziela 20 sierpnia w Fosie Miejskiej, to oczywiście kolejna Noc Operetkowa. Tego wieczora nadkomplet publiczności usłyszał nie tylko utwory m.in. Franka Sinatry czy z narodowego repertuaru solistek z Meksyku i Korei, ale i z zespołu Queen.

Ponownie na scenie grała Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą tym razem Marka Czekały. Solistkami były Alejandrina Vazquez z Meksyku (sopran) oraz Yeyoung Sohn z Korei Płd. (sopran). Zaprezentował się także Chór Adoramus ze Słubic, czyli „prawie z Niemiec”, jak dowcipnie przedstawiła go Emilia Czekała. Wtedy okazało się, że są w jego składzie obywatelki kraju po drugiej strony Odry.

W prawie dwugodzinnym koncercie chojniczanie mogli usłyszeć szlagiery z najróżniejszych krajów. Jeden z nich, który powstał w Meksyku, był zagadką dla publiczności. Miała po nim odpowiedzieć na pytanie – Jaki polski przebój wam przypomina? Zagadka była łatwa, gdyż chodziło o przebój Wojciecha Młynarskiego „Jesteśmy na wczasach”. Po czym widownia razem z Orkiestrą i p. Emilią zaśpiewała jego fragment. Była też b.udana próba wspólnej zapowiedzi przez lewą stronę („Liber”) i prawą stronę („Tango”) widowni kolejnego utworu. Goście ze Słubic natomiast uraczyli fragmentami musicali „Nędznicy” i „Upiór w operze”.

W finale, przy świetle smartfonowych latarek na widowni, gdzie wszyscy wstali, dwukrotnie (włącznie z bisem) wspólnie wykonano hit zespołu Queen „Jesteśmy mistrzami”. Jak zapowiedziała Emilia Czekała, Orkiestra Symfoników Bydgoskich już przygotowuje repertuar na kolejną wizytę w Chojnicach, która będzie na początku stycznia 2024.

Fotogaleria na FB Chojnice TV. Zapis transmisji Chojnice TV na FB z wykonania utworu zespołu Queen.

Tagi: