Gmina Chojnice repatriuje kolejną polską rodzinę z Kazachstanu

Dodane: 2023-08-24

W środę 30 sierpnia odbędzie się sesja Rady Gminy Chojnice. W programie obrad jest uchwała ws. zaproszenia do osiedlenia następnej rodziny polskiego pochodzenia, która jeszcze mieszka w Kazachstanie. Ponownie trafi do Ostrowitego.

Rodzina ta przez 2 lata będzie zwolniona z opłacania czynszu za mieszkanie w pełni wyposażone. Uzyska ona m.in. pomoc w znalezieniu zatrudnienia lub w podjęciu działalności gospodarczej. Przewidziana do repatriacji rodzina jest spokrewniona z jeszcze mieszkającą w Ostrowitem rodziną, która także przyjechała z Kazachstanu. Wkrótce pierwsi goście z Kazachstanu usamodzielnią się i to mieszkanie będzie do dyspozycji dla kolejnych repatriantów.

Ponadto będzie, jak praktycznie na każdej sesji, nowelizowany budżet Gminy Chojnice na 2023 rok. Ponadto radni podejmą decyzję o przystąpieniu do opracowania nowego planu miejscowego dla terenu przy Drodze do Chojniczek zajmowanego przez boisko dla SP Charzykowy. Aktualna wersja z 2006 roku mówi wyłącznie o sporcie. W nowej będzie mowa i o sporcie, i oświacie. Dzięki temu na części tego terenu Gmina będzie mogła wybudować przedszkole. Będzie także rozpatrywana uchwała ws. odrzucenia skargi na uchwałę z czerwca 2008 o przyjęciu planu miejscowego dla terenu pod zabudowę w Charzykowach. Nie ma w biuletynie treści skargi 4 osób. Może dotyczyła zapisu, że ogrodzenie na zabudowanej działce pod maksymalnie dwukondygnacyjny dom mieszkalny nie może być pełne, a powinno być ażurowe lub w formie żywopłotów? A może nakazu realizacji pokrycia dachowego w postaci dachówek lub ich imitacji w kolorze czerwonej cegły?

Na ilustracji dom w Ostrowitem, gdzie będą mieli lokum repatrianci z Kazachstanu.

Tagi: