Festyn w Chojniczkach był z przecinaniem wstęgi

Dodane: 2023-08-26

W Chojniczkach festyn rodzinny odbył się w piątek (25.08). Rozpoczął się od przecięcia wstęgi na wybudowanych uliczkach Wiejskiej i Krótkiej. Udział w nim wzięli mieszkańcy wsi, przedstawiciele władz samorządowych oraz goście.

Wśród nich obecni m.in. byli ks. Henryk Borkowski z Charzyków, Wicemarszałek Województwa pomorskiego Leszek Bonna, Wójt Zbigniew Szczepański, wicewójt Janusz Szczepański, Sekretarz Lucyna Zawiszewska, Sołtys Tomasz Sujak, wykonawca inwestycji Piotr Paszko i inni.

Pogoda dopisała, frekwencja również. Na placu opodal wiejskiej świetlicy przygotowano dla dzieci liczne atrakcje w postaci m.in. malowanek na twarzy, dmuchańców, czy próbowania „gaszenia” pożaru sprzętem z OSP Charzykowy. Również i dorośli mogli sprawdzić się w konkursach przygotowanych dla nich. Swoje stoisko miało Stowarzyszenie Charzy... W trakcie festynu został rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Odważni mogli podziwiać okolicę z podnośnika. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Michał. Ostatnim akcentem imprezy była zabawa przy muzyce na żywo zespołu Mili&Band.

Więcej foto na FB Chojnice TV.

Tagi: