Polska drużynowym wicemistrzem Europy w klasie Optimist

Dodane: 2023-08-30

W zakończonych niedawno w Holandii drużynowych Mistrzostwach Europy w klasie Optimist nasza reprezentacja ponownie zdobyła srebrny medal. W jej składzie był Bartosz Żmudziński z ChKŻ, a jednym z trenerów był Karol Jączkowski.

Po pokonaniu w półfinale faworyzowanej Chorwacji, w finale biało-czerwoni musieli uznać wyższość Italii , ale do kraju wracają z jednym z największych sukcesów polskiego Optimista w ostatnich latach! Wielkie gratulacje dla zawodników, zawodniczek oraz trenerów Karola Jączkowskiego i Adama Paszka.

- Do finału przystąpiliśmy z wiarą w zwycięstwo. W pierwszym meczu, przy małym wietrze złapaliśmy kilka kartek. Rywal objął prowadzenie w wyścigu i już go nie oddał. Drugi wyścig, to prowadzenie naszej drużyny. Włoska drużyna na ostatniej boi zajmowała trzy ostatnie miejsca, ale ostatecznie odwrócili losy wyścigu. W finale nie dostajesz drugiej szansy, a błędy mają swoją cenę - podsumowuje Karol Jączkowski.

Srebrny medal jest jednak wielkim sukcesem polskiego żeglarstwa i przede wszystkim tych młodych żeglarzy. W Holandii Polskę reprezentowali: Emilia Paszek, Blanka Sójkowska, Jan Marjański (wszyscy AZS AWFiS Gdańsk) oraz Bartosz Żmudziński (Optimist ChKŻ Chojnice). Trenerzy - Karol Jączkowski oraz Adam Paszek - team leader.

Polski Związek Żeglarski

Tagi: