`Nad Niemnem` Elizy Orzeszkowej tematem Narodowego Czytania 2023

Dodane: 2023-09-01

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Para Prezydencka Andrzej i Agata Duda wybrali "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej lekturą XII odsłony Narodowego Czytania.

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy - podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Sobota 9 września: Tego dnia odbędzie się w Chojnicach. Jest organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTUR. Zorganizowana będzie w godzinach 10 - 12 na Starym Rynku. Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na Narodowe Czytanie na g. 15.00 do Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach. Ośrodek Kultury w Konarzynach zaprasza na Narodowe Czytanie na godzinę 10.00 do amfiteatru nad jez. Bublik.

Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców Gminy na Narodowe Czytanie w piątek 8 września na plac przy Urzędzie Miejskim w Brusach. W razie niepogody w Centrum Kultury i Biblioteki.
Nagranie wypowiedzi Pary Prezydenckiej z YT Kancelarii Prezydenta RP.
Tagi: