Konferencja prasowa w Urzędzie Gminy Chojnice z 31.08.2023

Dodane: 2023-09-02

W czwartek 31.08.2023 odbyła się konferencja prasowa Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego. Publikujemy jej przebieg oraz poruszane w niej sprawy.

0.00 – Otwarcie konferencji, przedstawienie jej uczestników i programu.

3.10 – Wicewójt Janusz Szczepański o temacie nieprawidłowego parkowania elektrycznych hulajnóg, który na sesji RG z poprzedniego dnia wywołał radny z Lichnów Zbigniew Nojman. Wkrótce w UG z udziałem sołtysów Charzyków, Chojniczek i Lichnów będzie spotkanie z przedstawicielem firmy, której są hulajnogi.

15.45 – Wójt Zbigniew Szczepański o problemach demograficznych w gminnych SP, w SP Charzykowy przez 20 lat ilość uczniów wzrosła z 200 do 450; wójt i dyrektor Anita Sznajder byłi w nowym miejskim żłobku, spodobał im się ten projekt, może będzie przystosowany dla przedszkola w Charzykowach.

20.10 – dyrektor GZO Anita Sznajder o projekcie Fundacji Magdaleny Fularczyk, złotej medalistki w wioślarstwie, który będzie realizowany jesienią w SP Charzykowy, Ogorzeliny i Nowa Cerkiew; Gmina wykłada 20% jego kosztu, czyli ok. 12 tys. zł.

27.10 – O zakresie remontów w gminnych SP realizowanych podczas wakacji; Chojnice TV zapytało czy są braki kadrowe wśród nauczycieli – nie, w odpowiedzi m.in. o nauczaniu języka kaszubskiego; pyt. Chojnice TV czy w 2024 w gminie Chojnice ponownie po przerwie będzie gościć międzynarodowy festiwal folkloru? Wójt – jeśli organizatorzy, czyli gmina Brusy, bardzo poproszą, to być może.

35.10 – o nowej drodze na pola z Gockowic, o źródle dotacji na jej budowę, uroczyste podpisanie umowy na jej realizację z firmą Piotra Paszko.

45.40 – było w UG rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę projektu ścieżki rowerowej o dł. ok. 2,5 km przy DW 212 od granicy z miastem; wkrótce odnowione zostanie kolejne 4 km DW 212; niedługo spotkanie z Nadleśniczym z Rytla nt. zagospodarowania terenu wokół Światowida opodal hotelu „Na Skarpie” przy DW 212.

56.10 – Po otwarciu punktu wypoczynkowego w Starym Młynie k.Charzyków dla korzystających z Kaszubskiej Marszruty wójt zdecydował o zakupie WC z bieżącą wodą oraz zespołu pojemników na odpady. Staną w tymże punkcie.

1.02.10 – o trwających na terenie gminy inwestycjach drogowych własnych i wojewódzkich; w br. ZDW wydał ok. 15 mln zł na remonty, gmina sfinansuje projekt modernizacji odcinka DW 212 w Doręgowicach.

1.10.40 – o zaawansowaniu powiatowych inwestycji drogowych; Powiat wnioskuje o dotacje na remont drogi Pawłowo – Stare Parcele oraz Chojniczki – Jarcewo.

1.24.00 – pytanie Chojnice TV o termin uruchomienia gminnej aplikacji mobilnej; wicewójt – mamy opóźnienie w oddaniu użytkownikom, wykonawca nadal usuwa usterki.

1.26.25 – na minionej sesji RG podjęto uchwałę ws. zaproszenia do gminy Chojnice kolejnej rodziny z Kazachstanu; zamieszka jak dwie poprzednie w Ostrowitem; rodzina czteroosobowa.

1.28.45 – będzie nowa partia naklejek na auta z logiem Gminy Chojnice, które zostało zaprojektowane przez Jana Sabiniarza.

1.33.30 – Marcin Siudziński z UG cd. nt. polskiej rodziny z Kazachstanu.

Zamknięcie konferencji prasowej.

Tagi: