Wójt uzupełnia Bramę w Starym Młynie o pojemniki na odpady i WC

Dodane: 2023-09-06

Wójt Zbigniew Szczepański zdecydował uzupełnić na koszt gminy Chojnice wyposażenie tzw. Bramy Kaszubskiej Marszruty, czyli miejsca wypoczynkowego dla rowerzystów w Starym Młynie, o zestaw pojemników do segregacji odpadów i WC z bieżącą wodą.

Brama została uroczyście oddana do użytku przy okazji dorocznego Rajdu Kaszubskiej Marszruty. Kosztowała 445 tys. złotych. Zdaniem wójta, które przedstawił na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej (31.08), zabrakło w niej dwóch ekologicznych elementów wyposażenia – zestawu 4 pojemników na segregowane odpady oraz WC.

- Zamówiliśmy zestaw pojemników w kolorze naturalnego drewna, jak całość Bramy. Ich koszt to 2500 zł. Bardzo przydatny w tym miejscu będzie także kontener na WC dla jednej osoby z dopływem bieżącej wody i odpływem ścieków. Stanie on w odległości kilkudziesięciu metrów od Bramy przy pobliskiej przepompowni ścieków. Właśnie do niej będzie podłączone WC. Jej koszt to ok. 12 tys. zł. Opiekować się nim będzie Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej – przekazał Zbigniew Szczepański.

Urząd Gminy zajął się także najbliższym otoczeniem miejsca wypoczynkowego dla turystów rowerowych. Interweniował ws. usunięcia tzw. złomowiska aut, których większość już usunięto. Ponadto Gmina uzyskała zgodę RDOŚ oraz radnych na wycinkę dwóch uschłych topoli.

Zdjęcie Bramy Kaszubskiej Marszruty w Starym Młynie z FB starosty Marka Szczepańskiego.

Tagi: