Marcin Synak wygrał konkurs na dyrektora Muzeum

Dodane: 2023-09-20

W powtórzonym konkursie na dyrektora Muzeum Historyczno – Regionalnego w Chojnicach zwyciężył Marcin Synak, pracownik tejże placówki. Uzyskał poparcie wszystkich obecnych na wczorajszym (19.09) członków Komisji Konkursowej.

Szefował jej Stanisław Skaja, a obecnych na posiedzeniu było 10 z 11 ogółem członków. W I edycji tego konkursu, jak już pisaliśmy, wzięły udział trzy osoby. Został on jednak unieważniony, gdyż nikt z chętnych nie spełniał wszystkich wymogów, a przede wszystkim znajomości w stopniu komunikatywnym języka angielskiego. W ponownym konkursie ten wymóg został usunięty. Zgłosił się do niego jeszcze raz Marcin Synak z MH-E w Chojnicach, który tym razem był jedynym kandydatem.

- Jeśli na jutrzejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu decyzja Komisji Konkursowej zostanie zatwierdzona, to wkrótce podpiszemy z p.Marcinem Synakiem umowę o pracę. Jego kadencja będzie na okres pięcioletni – przekazał na dzisiejszej (20.09) konferencji prasowej Starosta Marek Szczepański.

Na wspólnym zdjęciu (z 2011 z portalu chojnice24) nowy dyrektor Marcin Synak oraz odchodząca na emeryturę dotychczasowa dyrektor Barbara Zagórska.

Tagi: