Gmina Chojnice oraz Sołtys Lichnów walczą z nielegalnymi banerami wyborczymi

Dodane: 2023-09-22

Władze Gminy Chojnice postanowiły czynnie walczyć z wyborczą reklamą, która jest wieszana na ich majątku bez zgody Urzędu Gminy. Aktywnie w tym dziele pomaga sołtys Lichnów Zbigniew Nojman.

Wójt Zbigniew Szczepański poinformował, że do Urzędu Gminy wpływają liczne zapytania od komitetów wyborczych w sprawie lokalizacji miejsc, gdzie mogą one zamieszczać swoje materiały wyborcze. - Zgodnie z prawem samorządy mają obowiązek poinformować publicznie o tym wykazie, gdzie bezpłatnie mogą je powiesić, ale po uzyskaniu pisemnej zgody. Niestety, ale niektóre komitety wyborcze idą va banque i wieszają gdzie się da. Czasem utrudniają widoczność kierowcom na skrzyżowaniach i dlatego postanowiliśmy o dwóch przypadkach poinformować Komendę Powiatową Policji w Chojnicach – przekazał włodarz gminy.

Te przypadki to barierki przy ścieżkach rowerowych w Powałkach i Władysławku. Natomiast sołtys Lichnów Zbigniew Nojman przyjął bardziej radykalny sposób na walkę z nielegalnymi banerami, o czym napisał na FB Sołectwa: „Informujemy wszystkie komitety wyborcze, iż banery i inne reklamy wyborcze na terenie Sołectwa Lichnowy będą USUWANE, jeśli będą powieszone w miejscach do tego nie przeznaczonych. Wyjątek stanowi uzgodnienie z administratorem danego publicznego miejsca. Zdjęte reklamy w stanie nie naruszonym zostaną dostarczone do administratora danego terenu, gdzie można będzie je odebrać.

Fot. zdjętego baneru z FB Sołectwa Lichnowy.

Tagi: