W filii MBP przy ul. Młodzieżowej gościła Hanna Greń, pisarka kryminałów

Dodane: 2023-10-02

W piątek 29.09 filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej odwiedziła Hanna Greń, polska pisarka powieści kryminalno-obyczajowych. Urodziła się w Wiśle, a aktualnie mieszka w Bielsku-Białej.

Z zawodu jest ekonomistką i prowadziła własne biuro rachunkowe. Debiutowała powieścią „Cień sprzedawcy snów” opublikowaną w 2014 roku, w 2019 roku książka została wydana ponownie, jednak pod innym tytułem – „Uśpione Królowe”. Jej powieści ukazują się w cyklach: W Trójkącie Beskidzkim, Śmiertelne wyliczanki, Dioniza Remańska, Polowanie na Pliszkę”.

Podczas spotkania pisarka niezwykle ciekawie opowiadała o tym, skąd czerpie pomysły oraz jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Pani Hanna zabrała zgromadzonych w niezwykłą podróż wokół swoich powieści oraz mrocznych miejsc zbrodni. Śledztwa, które opisuje są przedstawione z dbałością o szczegóły. Autorka dobrze wie, jak tworzyć wiarygodne, a jednocześnie przyciągające uwagę sceny. Nie zabrakło także pytań od publiczności, m.in. o zaangażowanie męża w jej twórczość, ponieważ to właśnie on, jako emerytowany policjant, stoi na straży realizmu jej powieści. Hanna Greń, jak na autorkę mrocznych kryminałów, jest osobą niezwykle pogodną, dowcipną z dużym dystansem do siebie.

Zgromadzeni nie szczędzili ciepłych słów pod adresem pisarki. Na zakończenie spotkania ustawiła się kolejka po książki z autografem. Biblioteka otrzymała w prezencie od autorki upominek – książkę „Pięć i pół śmierci”, która będzie miała premierę 11.10.2023 roku.

MBP Chojnice

Tagi: