Zamiast edycji wojewódzkiej w 2024 Święto Seniora tylko w wersji powiatowej

Dodane: 2023-10-16

Mariusz Paluch, który w Starostwie Powiatowym zajmuje się m.in. sprawami seniorów, przekazał niedawno wieści o nowych pomysłach uzgodnionych z Powiatową Radą Seniorów. Jednym z nich jest rezygnacja z współorganizowania Pomorskiego Dnia Aktywnego Seniora.

Odbywał się on pod koniec czerwca w 2022 i 2023 (na zdjęciu edycja 2022 z występem Krzysztofa Daukszewicza) przy współpracy m.in. z Pomorskim Urzędem Marszałkowskim i do Fosy Miejskiej przyjeżdżali przedstawiciele seniorów z wszystkich powiatów w naszym województwie. Teraz postanowiono, że od przyszłego roku będzie w Chojnicach organizowane jedynie Powiatowe Święto Seniorów, i nie w czerwcu, a jesienią, zgodnie z tradycją.

- Odbędzie się w miejskiej hali sportowo – widowiskowej, gdzie możemy zagwarantować wszystkim ładną pogodę i miejsce siedzące – przekazał wicestarosta Mariusz Paluch. Zapowiedział, że wkrótce zostaną wysłane do wszystkich gmin powiatu prośby o dane kontaktowe do miejscowych kół gospodyń wiejskich. Otrzymają one od organizatorów Dnia Seniora możliwość zgłoszenia im swojej oferty programowej.

To nie jedyne wspólne pomysły Mariusza Palucha i Powiatowej Rady Seniorów. Wicestarosta chciałby, aby Chojnice były najbardziej zielonym miastem w Polsce; z największą ilością ławeczek w Polsce oraz zamierza doprowadzić do powstania Powiatowej Bazy Dawców Szpiku.

Tagi: