Wystawa `Imago` Janusza Zigmanskiego od 17 listopada

Dodane: 2023-11-15

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 17 listopada o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Janusza Zigmanskiego. Wystawa jest czynna do 5 grudnia w godzinach funkcjonowania placówki.

Janusz Zigmanski zajmuje się malarstwem i formami plastycznymi od 1987 roku. Jest uczestnikiem wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw w kraju i za granicą, a także wieloletnim uczestnikiem Międzynarodowych Plenerów Malarskich w Osiekach (k. Koszalina) organizowanych przez ZPAP okręg Koszalin-Słupsk.

O swojej artystycznej drodze mówi: "Dzisiaj wiem, że nie ma przypadków, każda chwila moich poszukiwań zarówno tych artystycznych jak i wizji własnej osoby wciąż jest nieustającym procesem tworzenia się uniwersalnego języka Sztuki. Jest to język komunikacji ze światem, który nie narzuca klarownych i jednoznacznych interpretacji. To dialog otwarty i poddany ciągłej ewolucji, upływającemu czasowi i zbieranym doświadczeniom, zarówno w życiu osobistym jak i twórczym. To wewnętrzna walka o własną tożsamość, niezależną i zdystansowaną do przemijających trendów, idei, chwilowych potrzeb formułowania poprzez wypowiedź artystyczną jasno sprecyzowanych, narzucających się przekazów. Dalekie jest mi także ograniczanie odbiorcy w jego wolności interpretacji moich prac przez pryzmat własnych, subiektywnych doświadczeń, wrażeń i pragnień."

ChCK

Tagi: