Społeczność SP w Kłodawie zaprosiła do Listopadowej Kawiarenki

Dodane: 2023-11-17

Już po raz trzeci z okazji Dnia Niepodległości szkolna społeczność w Kłodawie zaprosiła mieszkańców i samorządowców z gminy Chojnice do Kawiarenki Listopadowej. Przy świecach, kawie i ciastku obejrzeli okolicznościowy montaż słowno – muzyczny.

Odbył się 16.11 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie. Gości powitała dyrektor Barbara Gill. Byli wśród nich m.in. wicewójt Janusz Szczepański, dyrektor GZO Anita Sznajder oraz proboszcz parafii w Krojantach ks. Piotr Kotewicz. Hasłem przewodnim Kawiarenki było „W szponach czarnych orłów”. Przez trzy kwadranse widzowie oglądali historię walki o niepodległość poprzez recytacje wierszy, cytaty z oświadczeń ostatniego króla Polski Stanisława Poniatowskiego czy Naczelnika Państwa w 1918 Józefa Piłsudskiego, pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów szkoły. Występował także chór złożony z nauczycieli szkoły wraz z dyrektor Barbarą Gill. Nie zabrakło i pieśni „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”.

W drugiej części wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne przy muzyce z keyboardu i akordeonu, na których grał parafialny organista. Podczas imprezy zbierano datki na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, do których zachęcały przedstawicielki Fundacji i zarazem wolontariuszki działające na jej rzecz. Ogółem zebrano ponad 2000 zł. Na zakończenie serdecznie podziękowali organizatorom za inicjatywę i realizację Kawiarenek m.in. wicewójt Janusz Szczepański oraz ks. proboszcz Piotr Kotewicz.

Więcej w pełnym zapisie video Kawiarenek oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV.

Tagi: