×
Dzisiaj jest Środa, 27 Maja 2020 roku.

Pośle Mrówczyński, dlaczego nie był pan na otwarciu sali dla II LO?


Dodane: 2019-05-13

Podczas dzisiejszej (13.05) konferencji prasowej posła Aleksandra Mrówczyńskiego Chojnice TV zapytało długoletniego dyrektora II LO i jego "ojca" o przyczyny absencji na uroczystości otwarcia sali wielofunkcyjnej przy ul. Świętopełka, poprosiliśmy o ocenę wydarzeń sprzed budynku sali i przebiegu samej uroczystości. 

Miała ona miejsce 16.04 w czasie trwającego strajku, do którego przyłączyła się część nauczycieli II LO. Poseł uważa, że wspomniana uroczystość nie powinna odbyć się, gdy trwał strajk nauczycieli. Jest zdania, że wdowa po zamordowanym Prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, która kandyduje do Parlamentu Europejskiego, powinna być zaproszona na sesję Rady Powiatu Chojnickiego, a nie na uroczystość otwarcia. Otrzymał od jej organizatorów zaproszenie do wzięcia udziału, ale wahał się nad skorzystaniem z niego, gdyż został obrażony przez swego b.ucznia (Paweł Wajlonis - przyp. Chojnice TV) podczas manifestacji na Starym Rynku w grudniu 2016. Ostateczną decyzję podjął po sygnałach, że przygotowywana jest "hucpa", oraz gdy jedna z b.uczennic II LO odradziła mu obecność - "Niech pan tam nie idzie, pan na to nie zasłużył". Dodał także, że jego zdaniem przedstawiciele takich zawodów, jak lekarz, strażak czy nauczyciel nie powinni mieć prawa do strajku. 

Relacja zawiera całość odpowiedzi na nasze pytanie. Na konferencji prasowej był jeszcze obecny (oprócz Chojnice TV) tylko dziennikarz Radia Weekend. Miniaturka video przedstawia zdjęcie wykonane przez Chojnice TV przed uroczystością otwarcia sali przy ul. Świętopełka. Przedstawia szpaler przy wejściu do sali w wykonaniu nauczycieli II LO.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone na koncie Portalu Chojnice TV na Vimeo.com oraz na www.chojnice.tv chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji portalu Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.