Sprawcy rozboju w Parku Tysiąclecia zatrzymani

Dodane: 2024-02-07

Nocą z piątku 2.02 na sobotę 3.02 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w Parku 1000-lecia w Chojnicach. Sprawcy grożąc niebezpiecznym narzędziem zażądali wydania pieniędzy i telefonów, które trzech pokrzywdzonych miało przy sobie. Zostali zatrzymani.

Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrole, które sprawdziły pobliski teren, a równolegle na miejscu również pracował przewodnik z psem oraz policyjny technik. Sprawą zajęli się również kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili rejon zdarzenia. Policjanci rozpytali na tę okoliczność świadków, a także przy współpracy ze Strażą Miejską przeanalizowali zapisy kamer monitoringu. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych, policjanci bardzo szybko ustalili, kto stoi za tym napadem i już po kilku dniach zatrzymali sprawców tego przestępstwa, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Jednym z nich okazał się 15-latek z powiatu sępoleńskiego, który w towarzystwie rodzica został przewieziony do komendy, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. O dalszych jego losach zdecyduje Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję czy nieletni może odpowiadać jako dorosły. Pozostali dwaj, to 17-latek i 21-latek, również mieszkańcy powiatu sępoleńskiego, którzy usłyszeli zarzut rozboju. W przestępstwie uczestniczył również 20-latek, który usłyszał zarzut za udzielenie pomocy w dokonaniu rozboju. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o tymczasowy areszt wobec sprawców. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 20 lat.

KPP w Chojnicach

Tagi: