Mariusz Paluch poszedł Trzecią Drogą w wyborach samorządowych

Dodane: 2024-03-28

Jako ostatni komitet wyborczy zaprezentowali się wczoraj (27.03) kandydaci z KKW Trzecia Droga, czyli koalicji PSL i PL2050 Szymona Hołowni. Konwencję wyborczą poprowadził lider w pow. chojnickim ruchu Sz. Hołowni Mariusz Paluch.

Jak zrobiły to prawie wszystkie komitety, wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej CE-W-u. Natomiast jako jedyny komitet nie przedstawił w trakcie konwencji poszczególnych kandydatów wraz z informacją do jakiego samorządu kandydują i z jakiego okręgu, nie licząc pokazu slajdów z niewielkimi zdjęciami i literami. Dowiedzieliśmy się tylko, że jest ogółem 54 kandydatów. Z ogłoszenia Powiatowej Komisji Wyborczej wiemy, że Trzecia Droga wystawia listy we wszystkich czterech okręgach do Rady Powiatu. Jedynką w m. Chojnice jest Mariusz Paluch, który w 2018 był nr 2 na liście Koalicji Obywatelskiej. Na miejscu piątym zauważyliśmy Wojciecha Millera, który mieszka od 20 lat w Szwecji, ale nadal jest zameldowany w Chojnicach. Jako ostatni w miejskim okręgu jest Stanisław Kalinowski, ongiś poseł z listy PSL. W okręgu z gminami Chojnice i Konarzyny na pierwszym miejscu jest Leszek Zawadzki, powiatowy lider PSL. Na ostatnim natomiast jest kapitan statku TUR Dariusz Gańcza. Na pierwszym miejscu listy z gminy Czersk jest Małgorzata Skwarek, ongiś pracownik ChCK, dziś szefowa GCK w Czersku.

Także w każdym z trzech okręgów w wyborach do RM Chojnic, jak podaje w BIP UM Chojnice Miejska Komisja Wyborcza, Trzecia Droga ma swoje listy. W okręgu nr 1 na miejscu nr 1 jest Jordan Rolbiecki, b.szef samorządu osiedla Śródmieście. Na poz. nr 4 jest Zbigniew Odya, emerytowany prezes ZGM. W okręgu nr 2 na miejscu nr 1 jest Marcin Łęgowski, który był ongiś miejskim radnym z listy KWW Arseniusza Finstera.

W konwencji wyborczej także wzięli udział poseł Trzeciej Drogi Wioleta Tomczak oraz kandydat do Sejmiku Województwa Pomorskiego Artur Ostrowski. Założenia programowe przedstawił Mariusz Paluch. Zadeklarował, że „Jesteśmy filarem wchodzącym w skład demokratycznej koalicji”. Wyraził jednoznaczne poparcie dla kandydatury na burmistrza Arseniusza Finstera, którego chwalił za dokonania w jego dotychczasowych kadencjach. Dokonał także czegoś w rodzaju samokrytyki za „czasem zbyt ostre słowa wypowiadane w przeszłości, kiedy został sprowokowany przez atakujące go osoby”. Obiecał, że teraz „idziemy w kierunku łagodniejszego języka, kulturalnej rozmowy i dyskusji”. Następnie omówił punkty programu pn. „3…naj Chojnice”. Są to „Najbardziej zielone miasta w Polsce”, „Najbardziej przyjazne dla Młodych i Seniorów” oraz „Najbogatszej Bazy danych Dawców szpiku i organów”.

Tagi: