Wystawa prac Konrada Zientary `Myśli, chwile, zdarzenia` od 4.04 w ChCK

Dodane: 2024-04-03

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę prac Konrada Zientary. Wernisaż odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godzinie 16.00 w sali wystawowej ChCK.

Jak mówi sam autor: „Z pozoru niepołączone ze sobą obrazy stanowią odbicia moich wrażeń z życia. Zatrzymane czasem w formie widoku, czasem trochę abstrakcyjne, czasem bardzo, są nie fotografią rzeczywistości ale uchwyceniem subiektywnego postrzegania momentów, które zatrzymały się w mojej pamięci. W swoim malarstwie poszukuję impresyjnego wrażenia płynącego z plam całego obrazu, a jednocześnie ekspresyjnego gestu, który jest dla mnie ważniejszy od precyzji. Maluję raczej haiku niż powieści. Fascynuje mnie natura, miasto i geometria. I woda. Posługuję się farbami olejnymi i akrylowymi z domieszką własnych technik.”

Konrad Zientara to artysta multimedialny, elektronik, muzyk, akustyk, realizator dźwięku, mikser, koder, żeglarz – zdecydowanie bardziej twórca niż tworzywo – autor przestrzeni, przedmiotów i stanów ducha. Filozoficzny podróżnik po zakamarkach przyrody. Związany z artystami Kolonii Artystów w Stoczni Gdańskiej oraz Warszawskiej Pragi. Autor instalacji przestrzennych oraz współtwórca kilku zespołów i wielu projektów muzycznych.

Wystawę będzie można oglądać do 23 kwietnia w godzinach otwarcia obiektu.

ChCK

Tagi: