Zapis przejazdu autem po wyremontowanej DK 22 z Czerska przez Rytel do skrzyżowania z drogami powiatowymi do Nowej Cerkwi i do Krojant w sobotę 29 marca 2025.
Tam skręciliśmy przy pomniku ułanów z szarży z 1.09.1939 w kierunku Krojant. Następny etap, to po skręceniu w lewo na skrzyżowaniu z DW 235 Chojnice - Brusy droga do Chojnic. Pokonaliśmy m.in. przejazd kolejowy opodal Klawkowa, gdzie jeszcze w 2025 powstanie także przejazd przez tory dla rowerzystów; oraz przez skrzyżowanie DW 235 z drogą powiatową do Klawkowa, które także ma być przebudowane.
Nagranie kończy się tuż przed granicą miasta, a nie na parkingu marketu przy ul. Kościerskiej, jak zapowiedziano w nagraniu, gdyż ... smartfon wyłączył nagrywanie w 4K i 60 klatkach na sekundę z powodu przegrzania.
Na miniaturce video przystanek autobusowy z wiatą w Gutowcu w gminie Czersk. Na jej terenie władze gminy Czersk postawiły nowe wiaty przy trasie DK 22. Zostały przez nią zakupione. Na terenie gminy Chojnice jeszcze ich nie ma. W 11.2024 wójt Zbigniew Szczepański wysłał pismo do GDDKiA w Gdańsku, by je przywrócono.
Jeśli ten tekst okazał się ciekawy, to zachęcam do postawienia mi "kawy"! - https://buycoffee.to/jerzyerdmanchojnice