W SP 7 bawiono się na kolejnej edycji Festynu Ekologicznego

Dodane: 2026-06-23

W czwartek 18 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach mogła po raz kolejny świetnie się bawić na Festynie Ekologicznym, spędzić pożytecznie czas na świeżym powietrzu, ponieważ pogoda tego dnia dopisała.

Przygotowano mnóstwo atrakcji: stoiska ze zdrową żywnością - smakowite ciastka i ciasteczka, różnokolorowe galaretki, chleb ze smalcem i ogórkiem, pyszną grochówkę oraz bigos. Ale to nie wszystko: były też gofry, różne napoje czy popcorn. Cudowną atmosferę zapewniły występy artystyczne dzieci oraz tańce w wykonaniu Stowarzyszenia "Dworek Polski"’. Były też gry sportowe i przyrodnicze, a kto chciał, zrobił sobie tatuaż i warkoczyki. Oprócz tego można było nabyć wspaniałe rozsady pomidorów, które przygotowała Sylwia Ossowska. A to nie wszystko: ciekawą ofertę przygotował Zakład Zagospodarowania Odpadów, Zaborski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Rytel czy stoisko kaszubskie, natomiast stoisko DKMS zachęcało do zostania dawcą szpiku.

Dziękujemy za przygotowanie wydarzenia, którego koordynatorkami były Ewa Raith oraz Maria Synak. Również ogromne wyrazy wdzięczności należą się nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom - wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego festynu! Zawsze można na Was liczyć!

SP nr 7/Marietta Klinger

 

Tagi: