Dziś (25.06) podczas konferencji prasowej w Urzędzie Gminy w Chojnicach zostały wręczone zwycięzcom Gminnej Loterii Meldunkowej symboliczne czeki o wartości 5000 zł netto. Wójt Zbigniew Szczepański już zapowiedział, że w 2027 roku odbędzie się kolejna, już jej trzecia edycja. Jest o co starać się, gdyż do budżetu gminy trafia odpis od przychodów każdego mieszkańca w wysokości 7%. To kwota ok. 60 mln zł w tegorocznym budżecie, który wynosi ok. 170 mln zł.
Jak przekazał na wstępie konferencji wójt Zbigniew Szczepański, przed 36 laty, gdy rozpoczynał swą I kadencję na stanowisku wójta, w gminie Chojnice mieszkało 14150 osób; w chwili obecnej to 19450 osób. – W kolejnym roku także zamierzamy przeprowadzić loterię meldunkową. Bo to nam wszystkim bardzo opłaca się – przekazał włodarz Gminy.
Natomiast zastępca wójta Janusz Szczepański dodał, że „paliwem do przeprowadzania inwestycji na terenie np. osiedli mieszkaniowych, jest udział w podatku dochodowym”. Ponadto niektóre dotacje są naliczane od ilości osób zameldowanych na pobyt stały na terenie gminy. Poinformował, że jeden z tegorocznych szczęśliwców miał szczęście w losowaniu także przed rokiem, ale wtedy został po weryfikacji wykluczony. Jednak po modyfikacji Regulaminu mógł ponownie wziąć udział w Loterii. Przed rokiem ostateczny skład laureatów uzupełniło aż 8 osób z listy rezerwowej, a w br. tylko jedna osoba awansowała z listy rezerwowej.