Nordic walking w Swornegaciach co piątek

Dodane: 2021-03-03

Wiosna to czas, kiedy chętniej wychodzimy z domu i częściej myślimy o naszej kondycji. Wielu próbuje zgubić nadprogramowe kilogramy, które zostały po zimie.

Jednym ze sposobów zadbania o swoje zdrowie i wygląd są spacery z kijkami, czyli popularny Nordic walking. Chodzenie z kijkami mobilizuje szereg mięśni, odciążając przy tym stawy i kręgosłup.

Instruktorzy WDK w Swornegaciach mają propozycję dla wszystkich amatorów ruchu na świeżym powietrzu. W każdy piątek w Swornegaciach organizowany jest spacer z kijkami. Podczas marszu można nie tylko rozruszać mięśnie, ale również sporo dowiedzieć się o okolicy – jej historii, kulturze i przyrodzie. Instruktorzy prowadzą grupy różnymi trasami – najczęściej są odwiedzane miejsca charakterystyczne dla Sworów i okolic, np. rowy zańskie, ścieżka ornitologiczna w Kokoszce… Prowadzący przekazują uczestnikom wiele ciekawych informacji na temat tych miejsc.

Kierunek i dystans jest dostosowywany do możliwości uczestników, ale i pogody, zawsze z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Chętni którzy nie posiadają własnych kijków, mogą wypożyczyć sprzęt w WDK w Swornegaciach.

Szczegółowe informacje o bieżących wyprawach można uzyskać na podstronie domu kultury w Swornegaciach. Na życzenie uczestników marszruty mogą odbywać się w innych terminach – wystarczy uzgodnić to z organizatorami (telefonicznie bądź poprzez e-mail).

Tekst i zdjęcie - WDK Swornegacie.

Tagi: