Miejscy radni zapoznali się z systemem wspólnego biletu FALA

Dodane: 2021-03-24

Na wczorajszym (23.03.2021) wspólnym zdalnym posiedzeniu członków komisji RM i Rady Samorządów Osiedlowych najwięcej czasu zajęła dyskusja nad nawiązaniem współpracy z firmą InnoBaltica. Na zlecenie samorządu wojewódzkiego pracuje ona nad wdrożeniem wspólnego biletu na wszystkie środki komunikacji publicznej w całym województwie.

Wprowadzenie do dyskusji (0.00 - 6.40) zrobił wiceburmistrz Adam Kopczyński, który przedstawił motywację władz miasta za wejściem do tego systemu. Uważa, że dzięki posiadaniu w niedalekiej przyszłości węzła integracyjnego oraz systemu FALA będzie łatwiej doprowadzić do zwiększenia ilości połączeń z miastami wojewódzkimi, jak Gdańsk, Bydgoszcz czy Poznań. W I etapie w Chojnicach będzie FALA wdrażana w autobusach MZK. Poinformował, że trwają rozmowy z władzami Gminy Wiejskiej Chojnice, by w proporcjach 2 do 1 podzielić pomiędzy te samorządy koszty funkcjonowania przypadające na miasto Chojnice. Do roku 2028 byłoby to 3,631 mln zł.

6.40 do końca nagrania - dyskusja. Na pytania radnych odpowiadali online ekspert z InnoBaltica Paweł Rydzyński oraz prezes tej spółki Marcin Stefański

Nagranie audio otrzymaliśmy z UM Chojnice. Prezentację w formacie PDF, której część wykorzystaliśmy przy montażu artykułu, przekazał nam jeden z radnych.

Tagi: